BT Corporate - шаблон joomla Оригами

UAC Mühendislik

Alev Altında Devre Bütünlüğü Deneyi

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel


Kablo yangına maruz bırakıldığında devrenin bütünlüğünü sürdürmek için gerekli olan beyan gerilimi 0.6/1.0 kV a kadar (dahil) olan kablolar için tavsiye edilen alev uygulama süresi dahil deney işlemini ve performans özelliklerini kapsar. Bu deney, insanların yoğun olduğu bölgelerdeki, yangın alarm sistemleri, jet fanlar, yangın söndürme sistemleri gibi, özel sistemlerde kullanılan ve belirlenmiş bir süre boyunca kablonun yanmasına rağmen, gerilim taşımasına devam edip etmediğini ölçen bir deneydir.

Deney, 5 0C ile 40 0C arası sıcaklıkta gerçekleştirilir. Doğrulama ve deney aynı ortam koşulunda yapılır. Deney, yanma sonucu ortaya çıkan zararlı gazların atılması için davlumbaz altında yapılır. Deney süresince alevin sürekliliği ve geometrisi için gerekirse fan ile uygun bir havalandırma kullanılmaktadır. Fakat doğrulama işlemi sırasında da aynı fan aynı hızda çalıştırılması gerekmektedir.

Numunenin güç kaynağı ucundaki nötr iletkeni ve herhangi bir koruma iletkeni topraklanır. Herhangi bir metal ekran, zırh, tel veya tabaka birbirine bağlanır ve topraklanır. Numune nötr veya topraklama vb gibi özel kullanım için olan iletken haricindeki diğer iletkenlerin güç kaynağına bağlantısı yapılır. Metalik kılıf, zırh, ekran nötr veya topraklama iletkeni gibi değerlendirilir.

Testte kullanılan standartlar aşağıda verilmiştir.
IEC 60331-11
IEC 60331-21
IEC 60269-3-1