BT Corporate - шаблон joomla Оригами

UAC Mühendislik

Yükleme-Boşaltma Süreçlerine Nezaret

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

•Yükleme veya boşaltmaya nezaret, taşıyıcı veya depo temizlik kontrolü, ağırlık gözetimi, numuneleme, kalite gözetimi, analiz ve laboratuvar hizmetlerinin gözetimi, fumigasyon, kolorasyon, depolama, taşıma
Tarım Ürünleri (Hububat, Bakliyat, Küspeler vb.) ihracatında, transferinde, ithal ürünlerde yükleme ve boşaltmaya nezaret edilir. Ayrıca, ağırlık kontrollerinde gözetim yapılır. Numune noktalarının seçimi Inspectorlerimize aittir. Numune analize gönderildikten sonra transfer edildiği laboratuvarda numune analizlerine gözetim yapılır. Tarım ürünlerinin depolandığı yerlerde temizlik kontrolü gerçekleştirilir.

•Sevkiyat öncesi /sırası /sonrası muayene
Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (Pille veya alternatif gerilimle çalışan radyo, televizyon, saç kurutma makinaları, mutfak aletleri, el aletleri vb.), Tekstil Ürünlerin (Kumaş, konfeksiyon ürünleri, ev tekstili ürünleri, iplik, elyaf, boyar madde vb.) sevkiyatı için alıcılar ve ithalatçılar mutabık kalınan teknik şartlar ve ilgili sözleşmede belirtilen miktarın yanı sıra ürünlerin kalite standartlarını karşıladığını güvence altına almak isterler. Bu konudaki uygunluğun kanıtı bağımsız bir denetim ve doğrulama şirketi tarafından tetkiki gerektirir.
Ön sevkiyat tetkiki (PSI) ihraç edilen ürünlerin UAC Mühendislik tarafından kontrol edilmesidir. Bu şekilde mutabık olunan kalite ve miktarın doğruluğu garanti edilir ve sevkiyat öncesi çoğu durumda ve ihracat yapılan ülkede gerçekleştirilir. Söz konusu bu tetkik malların üretim aşaması sona erdikten sonra gerçekleştirilir, bu şekilde malların tam ya da kısmi (rasgele) tetkiki sözleşmede bahsedilen teknik şartlara uygunluğun kontrolü için gerçekleştirilebilir.

•Yükleme ve boşaltmaya nezaret edilmesi
Metalürjik Endüstriyel Ürünlerde yükleme ve boşaltma muayenesinde; özellikle mallar büyük ve hacimli olduklarında yükleme / boşaltma işleminin emniyetli ve düzgün biçimde gerçekleştirilmesi kolay değildir. Küçük bir hata ya da yanlış bir tutuş bile mallarda maliyeti büyük hasara neden olabilir, deneyimli bir denetim şirketinin malların düzgün ve emniyetli biçimde tutulması bu yüzden önemlidir.
Yükleme Denetiminin amacı yükleme ve boşaltma işlemleri esnasında malların düzgün bir şekilde durduğunu ve konteyner, gemi ya da kamyon aracılığıyla güvenli bir şekilde taşındığının doğrulanmasıdır.